• image 409
stranka-zakladni-skola-obrnice-okres-most-prispevkova-organizace-2

NOVINKY, DŮLEŽITÁ SDĚLENÍ

VÝUKA OD 31. KVĚTNA 2021

V následujících odkazech se můžete podívat, jakým způsobem probíhá testování dětí a také o jaký antigenní test se jedná (viz video na stránce).
A tady najdete instruktážní plakátek. Kompletní informace k testování ve školách najdete na stránce MŠMT - ZDE.

JAK PROBÍHÁ TESTOVÁNÍ U NÁS VE ŠKOLE
Informace pro 1. - 5. třídy

Testování dětí probíhá v prostorách školy, za dohledu pedagoga se děti testují samy. Testování pro I. stupeň je jedenkrát týdně, a to v pondělí, vstup do školy v 7.30. (Pokud žák nastoupí jindy než v pondělí, bude testován i mimo stanovené dny).
Informace pro 6. - 9. třídy
Žáci II. stupně jsou testováni již také jen jedenkrát týdně, v pondělí, vstup do školy v 7.45. (Pokud žák nastoupí jindy než v pondělí, bude testován i mimo stanovené dny).
Na testování dohlíží pedagog a děti si provádějí test samy.

Daný čas je nutno dodržet, aby bylo možné vše organizačně zvládnout. Žáci počkají na pedagogický doprovod a odcházejí do stanovené třídy, kde bude provedeno testování.

Žák, který neabsolvuje testování, nemůže být přijat k prezenční výuce. Pokud rodiče nesouhlasí s testováním dítěte, řádně jej ve škole omluví a to buď prostřednictvím elektronické ŽK, nebo telefonicky. Docházka bude omluvena, pouze se dítě bude vzdělávat samo, bez poskytnutí online výuky, jen s podpůrnými materiály.

INTERNET BEZPEČNĚ

23.10. 2020
V současné době, kdy jsou uzavřeny školy, kroužky i sportovní aktivity v uzavřených prostorech, vaše děti zcela jistě tráví více času v online prostoru. Bude tomu tak bohužel
i o nadcházejících prázdninách. Proto bychom vám chtěli, ve spolupráci s odborem kriminality Ministerstva vnitra, poskytnout několik rad, jak by se děti měly na internetu pohybovat bezpečně a jakým způsobem mohou rodiče své děti kontrolovat.

BEZPEČNÉ HRANÍ NA INTERNETU

POZOR NA SEXUÁLNÍ OHROŽENÍ NA INTERNETU

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

Z důvodu COVID-19 je nutné dodržovat předepsaná hygienická opatření. Proto pokud vaše dítě bude jevit známky respirační choroby (nachlazení, rýma, bolest v krku, zvýšená teplota), nechte ho doma do úplného vyléčení. Jestliže dítě některé z těchto projevů bude mít ve škole, bude OKAMŽITĚ kontaktován zákonný zástupce a dítě bude posláno domů.

Informace k platbě obědů pro školní rok 2020 / 2021

Pro tento školní rok jsou platby obědů pouze bezhotovostní.

Placení stravného bankovním převodem:
Na bankovní účet:  181570837/0300
Variabilní symbol:
Částka zálohy: 550,- Kč
První splátka: 15. 8. 2020
Poslední splátka: 15. 5. 2021
V případě, že dítě má jiné příjmení, uveďte jeho jméno a příjmení do zpráv příjemci.

Přeplatky se vrací jednou ročně zpět na váš účet a to vždy během letních prázdnin.

Přihlášky ke stravování musí být vyplněny a odevzdány během září. Přihlášku ke stravování najdete ZDE (možno vytisknout) nebo ji děti dostanou na začátku školního roku.
Řád školní jídelny najdete ZDE.

Základní škola Obrnice, okres Most,
Mírová 167