logotyp
Login
  • image 409
  • image 410
  • image 411
  • image 412
stranka-zakladni-skola-obrnice-okres-most-prispevkova-organizace-2

POHÁDKOVÁ ŠKOLA

A je to tu zase. Co se to v té naší škole děje? Opět se na chodbách pohybovala divná stvoření. Ale byla milá a s dětmi si hrála. Jak to probíhalo? Čtěte dál.

Vodník děti netopil, ale chtěl, aby mu pomohly zavázat mašličku na proutek. S jezerní královnou děti vyráběly labutě, aby královna nemusela zaklít princezny. Čert potřeboval pomáhat s vyhledáním správných záplat na díry. Víle Amálce se vysypaly kytičky a bylo potřeba je roztřídit podle barev. Ani čarodějnice u perníkové chaloupky dětem neubližovala. Jen po nich chtěla, aby jí pomohly vyzdobit perníčky na stavbu chaloupky. Popelce místo holoubků pomáhaly děti roztřídit hrách a fazole a se Zlatovláskou navlékaly ztracené perly na šňůru, aby se znovu nerozkutálely. Ve škole byl i drak jablkožrout. Aby se nakrmil, musely děti nakreslit a vybarvit přesně tolik jablíček, kolik bylo dračích hlav. Pohádková babička se dětí ptala, jestli poznají pohádkové postavy, které je v pohádkách baví svými příběhy. Rybář, z pohádky O zlaté rybce, učil děti, jak se ryby chytají. Ve škole se děti ještě potkaly s Červenou karkulkou, pomáhaly vytahovat velikou řepu, krmily kuře Napipi, s Příšerkami s.r.o. si procvičily šikovnost. Zachránily pohádky, které se pomíchaly a Dlouhému, Širokému a Bystrozrakému pomohly správně složit obrázek. Nakonec ve škole chodila spousta princů a princezen s krásně zdobenými korunami na hlavách.

Prostě bylo to krásné pohádkové předvánoční odpoledne. Děkujeme všem, kteří akci připravovali, protože se jim podařilo v dětských očích zažehnout veselá světýlka.

Vše si můžete prohlédnout v naší FOTOGALERII

14.12.2023 10:02 Petra Pětioká
Základní škola Obrnice, okres Most,
příspěvková organizace
Mírová 167
435 21 Obrnice

Tel: +420 476 107 985
e-mail: reditel@zsobrnice.cz

IČ: 70982236
datová schránka: tb3mqdk

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy