MEZINÁRODNÍ DEN ZEMĚ

Na 22. dubna připadá celosvětová událost – MEZINÁRODNÍ DEN ZEMĚ. Naše škola se k tomuto svátku pravidelně připojuje a pořádá projektové dny zaměřené na podporu a propagaci ochrany životního prostředí. Vzhledem k organizaci výuky byl v letošním školním roce projektový den naplánován na pátek 21. dubna. Další informace v článku.

Letošním tématem projektového dne byla ochrana ohrožených druhů zvířat. Děti se seznámily s problematikou pytláctví, které je propojeno s nelegálním obchodem se zvířaty. Zjišťovaly také, jaký vliv má lidská společnost na ztrátu přirozeného prostředí pro život zvířat a jaké obtíže tak vznikají.

Projektový den byl rozdělen na část probíhající ve škole, kde byly dětmi zpracovávány informace a část v níž děti navštívily Zoopark Chomutov, kde prostřednictvím pracovních listů a přímého kontaktu s informacemi probíhalo seznamování se s danou tematikou.

Součástí dne pak byla prohlídka Zooparku a rovněž sportovní hry a oblíbené opékání špekáčků.

Na fotografie z projektového dne se můžete podívat v sekci CHLUBÍME SE - Fotogalerie.

25.04.2023 13:23 Petra Pětioká