Archiv 2021/2022

ChemShow 2022 - Zapálená chemie

10. května se žáci naší třídy mohli přesvědčit o tom, že chemie nemusí být jen nudný předmět, ale také zábava. Posluchači VŠCHT z Prahy jim v místnosti mosteckého magistrátu předvedli několik ohnivých pokusů, čímž chtěli v dětech vzbudit větší zájem o chemii. Jak je vidět ze zaujatého výrazů žáků, mise byla úspěšná. Můžeme jen doufat, že osmáci budou zkoušet pouze chemiky doporučený pokus s moukou a nebudou se snažit doma vyrobit svépomocí střelný prach.

Planetárium Žatec - 15. 6. 2022

Žáci sledují promítání na kouli Země Merkur Mars Průlet vesmírem Dívky si sdělují dojmy z vesmíru :-) Chlapci vyhlíží vlak Čekání je dlouhé A už jedeme zpět

ROBOTI A MY

Dvakrát jsme vyrazili na SPŠ Most, abychom si vyzkoušeli stavbu a programování robotů. A pak že je LEGO jen pro malé. Ani omylem. V první dvouhodinové lekci jsme se naučili k čemu se co používá. Napodruhé jsme stavěli podle návodu a pak jsme se snažili naše roboty rozhýbat. No ne všem se to podařilo, ale ti, co byli úspěšní, předvedli kreativitu i v designerské oblasti. Štír se opravdu povedl.